Pejabat Pengarah Tanah dan Galian Pahang

Soalan Lazim
Hubungi Kami
Aduan dan Maklum Balas
Peta Laman
Direktori Pegawai

PEJABAT PENGARAH

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
YH. Dato’ Hamdan bin Hussin, DSAP., DIMP., SAP., AAP., AMP.
Pengarah Tanah Dan Galian Pahang 09-5712655 hamdan@pahang.gov.my
Nor Afidah binti Zaffery @ Mohd Zafri
Setiausaha Pejabat 09-5712655 norafidah@pahang.gov.my

Unit Perundangan

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Fadhlin Hani binti Khairon
Pegawai Undang-Undang 09-5712657 hani@pahang.gov.my
Azizah binti Mohd Alias
Penolong Pegawai Undang-Undang 09-5711281 azizah.ma@pahang.gov.my

BAHAGIAN PEMBANGUNAN

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Azora @ Ahmad bin Shamsudin
Timbalan Pengarah 09-5712702 azora@pahang.gov.my

Unit Pelupusan

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Shanti Akmardini binti Shaharani
Ketua Penolong Pengarah 09-5712642 shanti.akmardini@pahang.gov.my
Noor Mardhiah binti Mohamed Hukmi
Penolong Pengarah 09-5712637 noormardhiah@pahang.gov.my
Mohamad Hafiz bin Rozali
Penolong Pegawai Tanah 09-5712754 mohammadhafizrozali@pahang.gov.my
Muhammad Zahid bin Bahuddin
Penolong Pegawai Tanah 09-5712754 zahidbahuddin@pahang.gov.my
Nurul Zafirah binti Ahmad Zaki
Ketua Pembantu Tadbir 09-5712639 nrl_zafirah@pahang.gov.my

Unit Pembangunan

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Asrazitah binti Abd. Razak
Penolong Pengarah 09-5712647 asrazitah@pahang.gov.my
Safzaidizam bin Salim
Penolong Pegawai Tanah 09-5712724 safzaidizam@pahang.gov.my
Mas Madiha binti Zahari
Penolong Pegawai Tadbir 09-5712774 masmadiha@pahang.gov.my
Noryati binti Jumaat
Ketua Pembantu Tadbir (P/O) 09-5712650 noryati@pahang.gov.my

Unit Rancangan Tanah

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Ghazali bin Haji Abu Bakar
Penolong Pengarah (Rancangan Tanah dan Perundingan) 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my
Nur Nabilah binti Md Zaidey
Penolong Pegawai Undang-Undang 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my
Mohd Kharuddin bin Jamaluddin
Penolong Pegawai Tanah 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my
Jamaluddin bin Md Dom
Penolong Pegawai Tanah 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my
Wan Mohd Najib bin Wan Based
Penolong Pegawai Tanah 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my
Sharom bin Aziz
Penolong Pegawai Tanah 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my
Mohd Hanafi bin Zulkifley
Penolong Pegawai Tanah 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my

BAHAGIAN PENDAFTARAN

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Siti Nor Rafidah binti Saiman
Timbalan Pengarah 09-5712720/2721 norrafidah@pahang.gov.my

Unit Pendaftaran

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Atirah binti Nor Hashim
Penolong Pengarah 09-5712720/2721 atirah@pahang.gov.my
Nur Atiqah Izni binti Aman @ Adnan
Penolong Pegawai Tadbir 09-5712600 atiqah@pahang.gov.my
Mohamad Ramli bin Majid
Ketua Pembantu Tadbir Kanan 09-5712720
Rafizah binti Mustafar Kamal
Ketua Pembantu Tadbir (P/O) 09-5712720/2721 rafizah.mk@pahang.gov.my

Unit Strata

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Zareena binti Ahmad
Ketua Penolong Pengarah 09-5712671 zareena@pahang.gov.my
Norbokhari bin Jamal
Penolong Pegawai Tadbir (Strata) 09-5712600 norbokhari@pahang.gov.my
Mohd Nasran bin Abdul Halim
Penolong Pegawai Tanah 09-5712769 nasran@pahang.gov.my
Mohd Jeffrizan bin Jaafa
Penolong Pegawai Tanah 09-5712769 jeffrizan@pahang.gov.my
Ahmad Syukri bin Ahmad Sohor
Penolong Pegawai Tanah 09-5712769 syukri@pahang.gov.my

Unit Mineral

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Muhammad Rushdan Hakim bin Ramzan
Penolong Pengarah 09-5711098 muhamad.rushdan@pahang.gov.my
Shaharani bin Abdul Ghani
Penolong Pegawai Tanah Kanan 09-5712629 shaharani@pahang.gov.my
Khairul Anuar bin Abu Salleh
Penolong Pegawai Tanah Kanan 09-5712890 khairulanuar.s@pahang.gov.my
Anis Zaharah binti Abd Samat
Penolong Pegawai Tadbir Kanan 09-5712720/2721 anissamat@pahang.gov.my
Mohd Ridwan bin Abdul Razak
Penolong Pegawai Tanah 09-5712633
Mohd Nizam bin Din
Penolong Pegawai Tanah 09-5712633 m.nizam@pahang.gov.my
Mohd Hafiz bin Mohd Ghani
Penolong Pegawai Tanah 09-5712633
Muhammad Tirmidzi bin Ahmad
Penolong Pegawai Tanah 09-5712633 mtirmidzi@pahang.gov.my
Mohd Nazim bin Che Mahmood
Penolong Pegawai Tanah 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my
Mohd Najib bin Saari
Ketua Pembantu Tadbir 09-5711802

BAHAGIAN PEJABAT PENGARAH

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Laily binti Abd Wahab
Ketua Penolong Pengarah 09-5712667 laily.wahab@pahang.gov.my

Unit Hasil

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Ahmad Solihhin bin Ahmad Sabri
Penolong Pengarah 09-5712622 ahmadsolihhin@pahang.gov.my
Mohd Kamaruzaman bin Sulaiman
Penolong Akauntan 09-5712644 mohdkamaruzaman@pahang.gov.my
Normasriah binti Ahmad
Penolong Akauntan (KUP) 09-5712626 ptgphg@pahang.gov.my

Unit Audit Pengurusan

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Zulkifli bin Ali
Penolong Pegawai Tanah Kanan 09-5711266 zulkifli.ali@pahang.gov.my
Maisarah binti Mohamad
Penolong Pegawai Tadbir 09-5712677 maisarahmohamad@pahang.gov.my
Suzilawati binti Zainal Abidin
Ketua Pembantu Tadbir 09-5712600 ptgphg@pahang.gov.my

BAHAGIAN PENGURUSAN

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Nazrifairuz bin Mahmod
Ketua Penolong Pengarah 09-5712752 nazrifairuz@pahang.gov.my

Unit Teknologi Maklumat

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Aimi Mardhiah binti Makhtar
Pegawai Teknologi Maklumat 09-5712628 aimi.mardhiah@pahang.gov.my
Ahmad Bazle bin Asif
Pen. Pegawai Teknologi Maklumat Kanan 09-5712645 bazle@pahang.gov.my
Nurul Hafiza binti Hamdan
Pen. Pegawai Teknologi Maklumat (1) 09-5712630 fiza19@pahang.gov.my
Nur Amirah binti Ismail
Pen. Pegawai Teknologi Maklumat (2) 09-5712631 nuramirah@pahang.gov.my
Norshahidah binti Abd Manaf
Pen. Pegawai Teknologi Maklumat (KUP) 09-5712743 norshahidah@pahang.gov.my
Siti Masliza binti Kusnan
Pen. Pegawai Teknologi Maklumat (KUP) 09-5712632 masliza@pahang.gov.my

Unit Khidmat Pengurusan

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Kamarul Zaman bin Jaafar @ Khalid
Penolong Pegawai Tadbir Kanan Tertinggi 09-5712657 kamarul.jaafar@pahang.gov.my
Noor Haslinda binti Mat Dawi
Ketua Pembantu Tadbir 09-5712660 noor.haslinda@pahang.gov.my

Unit Kewangan

Nama
Jawatan
Telefon
E-mel
Nik Norsaadah binti Ramli
Penolong Pegawai Tadbir 09-5712658 nik.norsaadah@pahang.gov.my
Rohana binti Osman
Ketua Pembantu Tadbir (Kewangan) 09-5712659 rohana.osman@pahang.gov.my
  • Utama
  • Hubungi Kami
  • Direktori Pegawai

Hubungi Kami

  • Bangunan PTG, Bandar Indera Mahkota, 25990 Kuantan, Pahang.
  • 09-5712600
  • 09-5712605
  • Alamat emel ini dilindungi dari Spambot. Anda perlu hidupkan JavaScript untuk melihatnya.
  • Alamat emel ini dilindungi dari Spambot. Anda perlu hidupkan JavaScript untuk melihatnya.

Waktu Operasi Jabatan

Isnin - Jumaat
8.00 Pagi - 4.30 Petang

REHAT
Isnin - Khamis
1.00 Petang - 2.00 Petang

Jumaat
12.15 Tengahari - 2.45 Petang

Statistik Pelawat

  • Hari Ini 891
  • Semalam 372
  • Minggu Ini 891
  • Bulan Ini 12889
  • Jumlah Keseluruhan 21645967
Hakcipta Terpelihara © 2021 Pejabat Pengarah Tanah dan Galian Pahang. Kemaskini : 07/05/24.